Folie budowlane

Membrany dachowe i folie budowlane

Zadaniem membran dachowych jest zabezpieczenie konstrukcji dachu i warstwy termoizolacji z wełny mineralnej lub włókna szklanego przed wiatrem, kurzem, owadami, wilgocią i ewentualnymi przeciekami pokrycia dachowego. Stosowanie folii w konstrukcjach dachowych znacznie wydłuża żywotność jego konstrukcji oraz zapewnia zdrowy mikroklimat na pomieszczeniach na poddaszu budynku.
W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę membran oraz folii.

Folie o niskiej paroprzepuszczalności

Folie niskoparoprzepuszczalne to produkty stosowane jako warstwy wstępnego krycia dachów skośnych. Ich podstawowym zadaniem jest uszczelnienie pokrycia zasadniczego dachu oraz zabezpieczenie przed zawilgoceniem izolacji termicznej montowanej w konstrukcji dachu. Użycie folii niskoparoprzepuszczalnej jako warstwy wstępnego krycia w przypadku budynków o poddaszu zamieszkałym, narzuca konieczność zastosowania w konstrukcji dachu dolnej szczeliny wentylacyjnej pomiędzy folią a materiałem termoizolacyjnym. Zastosowanie folii o niskiej paro-przepuszczalności rzędu 20-150 g/m2 /24h jest zatem tańsze, ale poprawne ułożenie folii jest trudniejsze. Niedokładność w wykonaniu wiatroizolacji, zbyt mała szczelina lub brak przepływu powietrza spowodują nadmierną koncentrację wilgoci, co niekorzystnie wpłynie na termoizolacyjność wełny oraz trwałość konstrukcji drewnianej.
Folię o niskiej paroprzepuszczalności stosuje się w budynkach, w których funkcje i proste kształty dachu nie wymagają stosowania membran dachowych o wysokiej paroprzepuszczalności, a jednocześnie ważna jest wysoka wytrzymałość i niskie koszty materiału.

Folie o wysokiej paroprzepuszczalności
Membrany dachowe paroprzepuszczalne to warstwy wstępnego krycia, które poprawiają szczelność pokrycia dachowego. Rozwiązują one problemy związane z gromadzeniem się skroplonej pary wodnej w termoizolacji i konstrukcji dachu. Membrany dachowe stosuje się jako materiał wstępnego krycia w dachach spadzistych, zarówno w przypadku konstrukcji z poddaszem mieszkalnym jak i nieużytkowym.
Duża paroprzepuszczalność membran dachowych pozwala na dosunięcie izolacji termicznej do powierzchni membrany bez konieczności stosowania szczeliny wentylacyjnej w konstrukcji dachu. Pozwala to na zastosowanie grubszej warstwy ocieplenia i przekłada się na oszczędność energii. Membranę układa się bezpośrednio na krokwiach, termoizolacji lub deskowaniu.

 

Folie paroizolacyjne
Folie te zabezpieczają konstrukcję dachu oraz warstwę termoizolacyjną przed przenikaniem pary wodnej powstającej przy użytkowaniu budynku.
Folię paroszczelną rozwija się poprzecznie pod krokwiami, przed elementami wykończeniowymi ścian. Folia ta stanowi barierę dla pary wodnej powstającej wewnątrz budynków, chroniąc tym samym drewniane elementy konstrukcji dachowej oraz termoizolację przed zawilgoceniem. Folia ta zapobiega stratom ciepła spowodowanym cyrkulacją powietrza i przewiewaniem dachu.
Na zakładkach folię należy zakleić taśmą samoprzylepną dostosowaną do konkretnego rodzaju folii.


O firmie | Oferta | Promocje i wyprzedaże | Kontakt
Copyright © 2021 NOWEX
http://vert.info.pl