Pokrycia z blachy

Materiałem do wykonania pokrycia mogą być blachy płaskie, trapezowe lub blachodachówki.


  

Z blach płaskich; miedzianych, cynkowych, aluminiowych, stalowych ocynkowanych, powlekanych, można wykonać pokrycie dachowe łącząc odpowiednio przycięte arkusze na tzw. rąbek stojący lub leżący. Najczęściej jednak blachy płaskie stosuje się do obróbek dekarskich.

Blachy trapezowe natomiast, są produkowane z blachy o różnych grubościach, co w połączeniu z wysokością trapezowania ma wpływ na nośność pokrycia, od której uzależnia się zagęszczenie konstrukcji.

Blachodachówki stanowią imitację pokrycia z dachówek. Formuje się je z blach stalowych, zabezpieczonych antykorozyjnie, powlekanych poliestrem lub plastizolem. Czasem używa się posypki ceramicznej pokrytej lakierem. Do produkcji blachodachówek używa się blach o grubości 0,5 mm. Ciężar pokrycia wynosi ok. 5 kg/m².

Blachodachówka przykładNiewątpliwą zaletą pokryć wykonanych z blachy jest ich cena, ale także trwałość oraz wygląd. Niewielki ciężar pozwala na montaż na dachach budynków znajdujących się w remoncie, gdyż zazwyczaj nie wiąże się to z koniecznością wzmacniania konstrukcji dachowej. Blachy dachówkowe nie zmieniają także swojej wagi pod wpływem wilgoci.
Blacha jest materiałem, który zwiększa swoje wymiary pod wpływem temperatury. Dlatego też na trwałość tego produktu ma znaczący wpływ poprawność jego montażu. Trwałość blachodachówek oraz innych pokryć z blachy szacuje się na około 30-70 lat.

O firmie | Oferta | Promocje i wyprzedaże | Kontakt
Copyright © 2023 NOWEX
http://vert.info.pl